شرکت فراصوت زاگرس
Zagros Ultrasonics Co
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


کادر شرکت فراصوت زاگرس متشکل از متخصصان و کارشناسان مجرب در خدمت شما می باشند.
تلفن تماس
03832241106 دفتر شرکت
09139855923 مهندس کریمیان
09133377225 دکتر رضوی

مدیر وبلاگ : کریمیان
نویسندگان
نظرسنجی
نحوه اشنایی شما با این سایت؟

دستگاه شستشوی آلتراسونیک

در این دستگاه با استفاده از امواج ما فوق صوت ارتعاش زیادی با یک ترانسدیوسرالتراسونیک ایجاد میشود که این ارتعاش مستقیما به یک محلول شست وشو وارد شده وباعت تمیز کردن قطعه میشود.
استفاده از امواج مافوق صوت بدلیل خواصی که دارند بعضا کاربردهای متنوع و جالبی دارند. دستگاه پاک کننده التراسونیک با استفاده از امواج ما فوق صوت ذرات چربی و آلودگی هایی را که روی سطح جسم قرار گرفته جدا کرده و جسم را پاک می کند. به طور کلی در این روش قطعه مورد نظر در محلول شستشو غوطه ور می شود.همچنین برای محلول شست وشو میتوان از اب وصابون استفاده کرد. یک سیستم پاک کننده التراسونیک شامل 3 قسمت اصلی است: منبع تغذیه، ترانسدیوسر (پیزوالکتریک) و محفظه، اعمال سیگنال ورودی از منبع تغذیه به یک پیزوالکتریک ، باعث ارتعاش آن شده و انتقال این نوسان ازجداره محفظه به مایع درون آن می تواند مولکول های مایع را تحت تاثیر قرار داده و پدیده کاویتاسیون را به وجود آورد. کاویتاسیون عبارت است از تشکیل و انهدام مرتب حبابهای بخار درون مایع به علت خلاء ناشی از عقب نشینی سطح و موج فشار ناشی از برگشت سطح ، در این پدیده به دلیل خلاء نسبی ، جوشش حجمی ولی بدون افزایش دمای مایع صورت می پذیرد.

فرکانس های مورد استفاده در شستشوی آلتراسونیک در محدوده 20 KHz تا بیش از 100 KHz هستند. فرکانس های معمول در شستشوی صنعتی بین 20 KHz تا 40 KHz می باشد. فرکانس های بیش از 50 KHz معمولاً در ماشین های شستشوی آلتراسونیک رومیزی مثلاً در جواهرسازی یا دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. مولد انرژی الکتریکی، معمولاً ولتاژ 1000 V را با فرکانس مورد نظر برای رزونانس، تولید می نماید..
از مزیت های این دستگاه می توان به این موارد اشاره کرد:
-
امکان شستشوی قطعات در زمان بسیار کوتاه.
-
آسیب نرساندن به قطعات ، اجزا و سطوح آن .
-
نیاز نداشتن به کار نیروی انسانی .
-
عملکرد دقیق و قابل اطمینان و شستشوی حفره ها، مجراهای تنگ و نیز گوشه های غیرقابل دسترس با بازده زیاد .
-
کم مصرف بودن، هم از لحاظ انرژی و هم از لحاظ مواد شوینده و مصرفی.
-
حداقل آلودگی برای محیط زیست.
-
امکان انجام عمل شستشو در تمام محل های مورد نیاز .
-
شکست باند اتصال پلیسه های ظریف.
-
این سیستم قادر است قطعات بسیار ظریف در ابعاد میکرون تا قطعات بزرگی مانند بدنه خودرو را با طراحی مناسب سیستم ، شستشو نماید.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
تماس با ما
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic